marketingowy-harpagan.pl

18 lutego, 2019 Wyłącz przez admin

W jubilerstwie znajdziemy sporo marek. Co mają wspólnego? Na pewno kruszce, które zużywają do wytwarzania biżuterii, ale również czym dodatkami je zdobią. Dziś skierujemy naszą uwagę zdobienia. Skategoryzujemy je i trochę przybliżymy.

Syntetyczne kamienie – pozostają zazwyczaj produkowane saletry potasowej, a jaśniej ze specjalistycznego szkła. Styliści nierzadko umieszczają je w mniej drogich wzorach sztucznej biżuterii. Szkło ołowiowe głownie charakteryzuje się wyższym współczynnikiem załamania wiązki światła. Jest także znacznie twardsze od szkła nam znanego. Najbardziej rozpowszechnionym fabrykantem takiego materiału jest austriacka firma Swarovski Elements.

Cyrkonia |to} następny z reguły używany dodatek. Kamień ten wytwarza się w pełni syntetycznie. Pozostaje niezwykle krucha, ponadto możemy ją zgodnie z marzeniami farbować. W branży jubilerskiej ta imitacja diamentu znany jest nie długo, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, główną pozytywną stroną jest atrakcyjna cena.

Kamienie Szlachetne – najdroższe z rodziny dodatków wzbogacających wyroby złotnicze. Wyróżniamy ich w przyrodzie całkiem dużo. Ale, w tym wpisie skoncentrujemy się na tych najczęściej wykorzystywanych.

Szmaragdy {to| wyższa odmiana minerału – berylu. Dla mniej obeznanych, tak to ten zielony. Cieszy się popularnością kobiet i pasjonatów. Pozostaje bardzo twardy, ale także łupliwy.

Rubiny pozostają prawie najdroższym rodzai kamieni szlachetnych, ponadto należą do gatunku korundów. Słynną ponadprzeciętnej twardości 9/10, najczęściej widywane rubiny pozostają ciemnoczerwone w takich kamieniach nierzadko można zauważyć głębię barwy.

Szafiry – pozostają bardzo doceniane w branży złotniczej. Identycznie do szafirów przynależą do gatunku korundów. Zazwyczaj są niebieskie. Znaczna ilość jubilerów wytwarza go sztucznie.

Diamenty – można mówić stosunkowo długo. Pozostają najmniej sprężyste z ziemskich skał i także najcenniejsze.

Wymieniliśmy główne wykończenia wykorzystywane do upiększania wyrobów złotniczych. Nie zapominajmy, że odróżniamy ich świecie zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan